Hidroterapi destekli suda eğitim.

Hidroterapi destekli suda eğitim.

Hidroterapi destekli suda eğitim.

Önceden alınan randevu sistemi sayesinde bebeğin geleceği saat bilindiği için yarım saat öncesinden suyu hazırlanır. Her bebeğimiz için havuzdaki suyumuz özel olarak ozon ile arıtılarak ısı değerleri ayarlanarak hazırlanır.. 

Merkezimize gelen bebeklerin önce ortama alışmaları sağlanır. Bebeğin durumu, sağlığı, becerileri gözlemlenerek su ile olan ilgisi ebeveynlerinden öğrenilir. Bu aşamadan sonra bebeğimiz özel olarak tasarlanmış jakuzili havuzlarımızda yüzmeleri için yine onllar için özel tasarlanmış simitleri boyunlarına takılarak havuza bırakılır. Havuza bırakılan bebek çok güvenli bir şekilde gözlemlenir ve tepkileri izlenir. Suya alışmaya başladığında keşif yapmaya başlar. Yeni doğmuş bebekler kendileri anne karnında hissederek ayaklarını yukarı doğru çekerler. Bu onlara kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlar. Keşif sonrasında bebeğimiz havuz içerisinde daha fazla hareket etmeye ve ebeveynleri ile iletişime geçmeye başlarlar. Bu sırada yavaş yavaş jakuzi devreye alınarak Hidroterapi uygulanır.

Bebek suda ki eğitimlerinde temel amaç bebeğin suyun içinde güvende olmasını öğretmek ve doğal reflekslerinin suda gelişmesini sağlamaktır. Bebeklerin güven, özsaygı ve bağımsızlık duygusu içerisinde büyümelerine yardım eder. Kaslarını kullanmayı öğrenen bebekler; motor fonksiyonlarını, koordinasyon ve dengelerini geliştirirler.

Yapılan tüm araştırmalar sonucunda bebek ve çocukların dikkat ve konsantrasyonlarının 30 dakika ile sınırlı olduğu belirlenmiştir. 30 dakika üzerinde yapılan çalışmalarda çocukların öğrenme eğrisi düşmektedir. Bu yüzden bebek yüzmesi eğitimleri, 30 dk olarak tasarlanmıştır.

Bebek Yüzmesinin Faydaları
Motor gelişimi ve tüm kasları kuvvetlendirir.
Denge ve Koordinasyonu geliştirir.
Ebeveyn ile bebek bağını güçlendirir.
Akciğerlerin gelişimini arttırır.
Tüm kasları güçlendirir.
Kalp ve dolaşım sisteminin harekete geçirir.
Sinir sistemini rahatlatır.
Psikolojik ve Sosyal gelişimini destekler.
Bağımsızlığı ve özgüveni arttırır.
Yeme, gaz ve uyku sorunlarını düzene sokar.
Bebek yüzücüler üstün kas kontrolleri ve gelişmiş koordinasyonları sayesinde daha erken yaşta yürümeye başlarlar.
Bebek yüzücüler yüzmeyenlere kıyasla matematikte, dilde ve talimatlara uymakta yaklaşık 6-15 yaş önde olurlar.
Su görünmez bir yardımcı. Araştırmalara göre yüzen bebeklerin yüzmeyenlere kıyasla birçok beceriyi daha erken kazandıkları gözlemlenmiştir.  Bu dersler zeka, denge, koordinasyon, algısal yetenekleri arttırıcı potansiyele sahip olduğu gibi, çocuğun sosyal, fiziksel ve psikolojik gelişimini de sağlar.
Bu eğitim çocuğun karada yapamadıklarını suda yapma hürriyetini verir. Tüm insanların hatta otistik veya özel ihtiyacı olan çocukların pozitif ve huzurlu bir ortamda kendilerini geliştirmeleri için harika bir fırsattır.


Bebekler Yüzmeye Ne Zaman Başlar?
21 günlükten itibaren bebekler, suyun içinde güvende olmayı ve doğal reflekslerini suda geliştirmeyi öğrenebilirler.


Üst